Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tenisák ti nacpu do chřtánu! Serena agresivní chování během finále schovává za gender

Serena Williams na US Open
Zdroj: youtube.com
GLOSA: Serena Williams (36) předvedla arogantní a podrážděné chování během finále US Open. Bývalá světová jednička prohrála finále s Japonkou Naomi Ósakao a pak tvrdila, že o rozhodující míče ji okradl rozhodčí. Serena se dokonce začala schovávat za pohlaví a tvrdí, že s muži by se takto nejednalo. Není to ale poprvé, co se Američanka na kurtu chovala jako smyslů zbavená hysterka.

O co při finále US Open šlo? Serena nemohla najít recept na výtečně hrající Japonku. Při druhém setu jí začaly téct nervy a rozhodčí Carlos Ramos zasáhl. Během druhého setu si rozhodčí všiml, že trenér Patrick Mouratoglou uděluje své hráčce zakázané pokyny. Následoval trestný game za koučování a nesportovní chování.

Serena začala nadávat, přestala se soustředit na hru a projela i druhý set. Z kurtu odešla jako poražená. Vyhlášení vítězky mělo trapnou dohru, když na Japonku americké publikum bučelo.

Není to přitom poprvé, co se Američanka při zápase chovala jako blázen. V roce 2009 při semifinále US Open prohrávala s Kim Clijsters 4:6, 5:6 a 15:30. Rozhodčí jí písknul přešlap při podání a dvojchybu. A Američance ruply nervy. "Přísahám bohu, že kuva vezmu tenhle zkuvený tenisák a nacpu ti ho do tvýho zku*venýho krku. Zabiju tě," řvala na rozhodčí. Ten jí sebral další fiftýn a bylo po zápase. Po utkání pak Serena vyfasovala pokutu 175 000 dolarů.

Serena tedy umí vyhrávat, ale neumí prohrávat. To je častá nemoc mnoha šampionů, kteří na prohry prostě nejsou zvyklí. Není první hráčkou, které se to stalo. Nové na jejím případu je, že prohru začala schovávat za sexismus. Muže by při vypjatém utkání tak tvrdě rozhodčí prý nepotrestal. Serena tvrdí, že byla potrestána, protože je žena.

"Že jsem si tím musela projít, je příklad pro další emotivní ženy, které se chtějí projevit a být silné. Možná i díky dnešnímu dnu jim to bude povoleno,“ prohlásila Serena.

Rozhodčí možná bývá k některým hráčům benevolentní, ale faktem je, že trenér Sereny porušil pravidla a ona se pak chovala šílenec. Potrestání bylo kruté, ale zcela na místě. Pokud Serena volá po rovnoprávnosti, tak teď se jí rovnoprávnosti od rozhodčího dostalo měrou vrchovatou. Jednalo se s ní jako s hráčkou, která švindluje a chová se nesportovně. Rozhodčí ji potrestal stejně, jako by potrestal třeba 200. hráčku světového okruhu.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad