Místo svatební róby si tedy snoubenci oblékli thajský oděv a Eva místo prstýnku dostala zlatý náramek a náušnice. „Jde o rituální obřad, který je zcela odlišný od evropské svatby. Novomanželé si nepředávají prstýnky, ale muž ženě věnuje jakýkoli zlatý šperk,“ vysvětluje Eva.

A jak taková tradiční thajská veselka probíhá? Místo předání snubních prstýnků se ženich a nevěsta vzájemně ukloní a na hlavu dostanou dva věnečky spojené bílým vláknem, které prochází rukama všech přítomných mnichů při modlitbách. Toto vlákno symbolizuje spojení dvou osudů, ale zároveň identity každého z nich. Nevěsta po obřadu pak oba nosí na hlavě a sundává je až před spaním.

„Zajímavé je, že i svatební noc se koná jindy než v noci. Hned po obřadu si ženich vede nevěstu do manželského lože. Nás čekal nádherně nazdobený pokoj. Opět všude květiny a na posteli srdce z okvětních lístků růží,“ popisuje Borská, která se nechystá thajskou svatbu zlegalizovat jen tím, že s manželem zajdou na český úřad.

„Uspořádáme i v Česku svatbu se vším, co k ní patří, aby naši příbuzní o nic nepřišli. Hlavně naše děti se na ni myslím hodně těší,“ plánuje Eva, která má stejně jako její Jiří z předchozích vztahů dvě děti. „Říká se, že thajská svatba patří mezi nejvýjimečnější na světě. Asi to budeme moci potvrdit, ale raději se ještě přesvědčíme. Podobný rituál máme v plánu ještě například v Řecku a dalších zemích. Naším cílem je slíbit si lásku a věrnost na několika kontinentech a před vícero bohy,“ dodává Eva.

Fotogalerie
1 fotografie